Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują nieprzyjemne zapachy, korzystnie wpływają na nasze środowisko i samopoczucie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ekstremalnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak telewizory, drukarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać dym z papierosów, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy niebezpieczne bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, szkołach, biurach czy urzędach, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.