Na co zwrócić uwagę szukając usług stomatologa?

Gabinet stomatologiczny Kraków. Kompleksowa pomoc specjalistów.

Bolący ząb to niezmiernie nieprzyjemne odczucie. Dlatego też dentysta jest zwykle jedynym spośród wszystkich lekarzy specjalistów, którego większość osób odwiedza w miarę systematycznie. Ale jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog – szeroki wachlarz oferty i bliskie położenie

Zamieszkali w miastach i większych miejscowościach szybko odnajdą w pobliżu swojego zamieszkania jakiś gabinet stomatologiczny, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług lekarskich oferujących odpłatną profilaktykę i leczenie. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając specjalistę, któremu postanowimy oddać pod opiekę nasze uzębieniem? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny ulokowany jest niedaleko domu pacjenta, ażeby w razie nagłego wypadku (wypadnięcia plomby, złamania zęba czy silnego bólu) nie trwonić czasu na dotarcie do kliniki. Godziny działania gabinetu też są znaczące – gdy stomatolog przyjmuje pacjentów minimum do godziny 20:00, pacjent bez problemu umówi się na konsultacje bez konieczności wzięcia dnia urlopu w pracy. Powinno się też spojrzeć na szerokość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny oraz specjalizacji, którymi szczyci się jego kadra. Im szersza oferta, tym większa szansa, iż bez względu na skomplikowania przypadku z jakim pacjent przyjdzie do kliniki, zostanie on wszechstronnie zaopiekowany bez potrzeby odsyłania go do kolejnych klinik. Nie bagatelizujmy również opinii dotychczasowych pacjentów gabinetu – jeżeli są one pozytywne odnośnie świadczonych przez klinikę usług, bez obaw można umówić się na konsultację.

Zespół gabinetu stomatologicznego musi cały czas się szkolić

Medycyna to dynamicznie rozwijająca się gałąź nauki, dlatego i stomatolodzy muszą podążać za duchem postępu. Szukajcie zatem takiego gabinetu stomatologicznego, którego kadra nieprzerwanie zdobywa nową wiedzę, żeby być na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Jednakże sama wiedza nie wystarcza – za nią musi iść dodatkowo wykorzystanie przez stomatologa najnowocześniejszych komponentów, narzędzi i aparatury. Po roku 2020 kolejnym istotnym aspektem konsultacji u stomatologa staje się też kwestia bezpieczeństwa i higieny, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym warto dowiedzieć się czy szanuje on surowe zasady aseptyki, które ochraniają zarówno pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Dane adresowe:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]