terapia małżeńska w UK, terapia par w UK

Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

Każde małżeństwo może wpaść w najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może być pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć trudności oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też dawanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn leżących u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę potrzebną do tego, by świetnie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy spowodowała, że dzisiaj bez trudu spotkamy polskiego psychologa także na terenie UK. Mówienie po polsku ułatwia terapię oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi problemami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a z jej pomocą partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339