Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Więcej o magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]