Chirurg stomatolog – gdy zwykła pomoc stomatologiczna nie wystarcza

Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy wyeliminować zwykłymi technikami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w razie znacznych uszkodzeń zębów, uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia implantów czy mostów i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju owrzodzenia lub guzy. Jakie techniki bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, by zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze więc napisać kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie i podejście dentysty do chorych – wiele powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci lub wśród bliskich.