Bezbolesne wybielanie zębów

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze pasty wybielające wystarczają. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (nakładki, lakiery, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne rezultaty już po 3 zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów – profesjonalny preparat do naświetlania

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego szablonu określa się kolor zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest także dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.