Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Chcesz kupić aparaty do ultradźwięków? Odwiedź tę stronę.

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]