Zastosowanie popularnych kosmetyków do makijażu twarzy

Dalsze informacje o kosmetykach do makijażu twarzy.

Aby wykonać podstawowy makijaż, warto zaopatrzyć się w kilka produktów. Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie bazy pod makijaż. Zależnie od osobistych preferencji, możemy wybierać spośród baz wygładzających pory, matujących czy rozświetlających. Co ważne, użycie bazy pod makijaż pozwala również na przedłużenie trwałości makijażu.

Kolejno nakładamy warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb cery. Podkłady pod makijaż dzielimy na rozświetlające i matujące oraz na te o dobrze kryjącej lub lekkiej konsystencji.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, należy sięgnąć po puder. Wyróżnia się pudry do twarzy matujące oraz utrwalające, a także pudry lekko rozświetlające, które bez wątpienia przydadzą się paniom z suchą cerą. W ofercie sklepów można znaleźć puder między innymi w postaci sypkiej albo w kompakcie.

Korektory do twarzy mają za zadanie skryć cienie pod oczami oraz mankamenty skóry. W zależności od naszych potrzeb możemy użyć korektorów krzepnących i dokładnie kryjących lub tych o konsystencji kremu, które posiadają właściwości nawilżające. Utrwala się je z reguły przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych wilgotną gąbeczką bądź pędzelkiem. Natomiast te o zwartej konsystencji, które stosuje się kamuflowania niedoskonałości skóry, nanosi się je punktowo opuszkiem palca lub niedużym pędzelkiem.

Po ujednoliceniu kolorytu cery twarzy i jej przypudrowaniu, wypada ją wymodelować przy użyciu bronzerów do twarzy. Dzielimy je na kosmetyki do ocieplania cery, mające połyskujące cząsteczki, oraz na kosmetyki do konturowania, które są z reguły matowe i posiadają delikatnie szarawy kolor.

Pudry rozświetlające powinno się nakładać na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda naturalnie, a jednocześnie umożliwiają skrycie śladów przemęczenia.

By cera emanowała wigorem, warto wybrać róże do policzków. Ich odcień należy odpowiednio dobrać do barwy cery – wybrać chłodny albo ciepły. Jeżeli natomiast borykasz się z widocznymi naczynkami albo po prostu z zaczerwienieniem skóry, to zalecamy kupić odcienie pomarańczu, które maskują różowe przebarwienia cery.

Jeżeli chcesz, żeby makijaż wyglądał perfekcyjnie przez wiele godzin, trzeba sięgnąć po utrwalacze makijażu. Do wyboru są takie o właściwościach bardziej rozświetlających, czyli nadające cerze błysku, albo subtelnie matujących, które opracowane zostały specjalnie dla osób z cerą przetłuszczającą się bądź mieszaną. Utrwalacze to kosmetyki w postaci sprayu.

Aplikacja najprostszego makijażu twarzy jest stosunkowo łatwa i potrzeba do tego zaledwie paru kosmetyków. Należy aczkolwiek pamiętać, by poprawnie dopasować je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]