Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, koniecznie wejdź na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich strojów – świetnie wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do swojej kreacji.