Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Sprawdź, gdzie zamówić tabliczki informacyjne, wejdź na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne spełniają wyjątkowo ważną funkcję na ulicach oraz wewnątrz pomieszczeń. Na co dzień możemy ich nawet nie dostrzegać, ale powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które ulokowano na budynkach, takich jak bloki, zakłady przemysłowe, urzędy, komendy policji. Dzięki nim szybko odnajdziemy np. przychodnię. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często możemy je też spotkać w pomieszczeniach. To wielka grupa oznaczeń, które najczęściej mają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub osoby w ogromnych wieżowcach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z określeniami wydziałów. Szukasz referatu nieruchomości czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – produkowane z trwałych materiałów

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez przepisy BHP. Znakują drogi bezpieczeństwa, wyznaczają strefy służbowe, komunikują o niebezpiecznych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, są także specjaliści do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (np. PCV), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]