Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Chcesz zamówić kabel koncentryczny? Powinieneś odwiedzić ten adres.

W większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasami obejrzeć ciekawy film bądź profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. By jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znajdują się na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, wyróżniające się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego ważne właściwości. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż kabel wyróżnia się wysokim poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja elementów bardzo różnych. Bardzo często rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do stosowania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]