$app = JFactory::getApplication(); $nazwa_witryny = $app->getCfg('sitename');

Wiadomość

Noworoczny koncert kolęd

IMG 1527W okresie tak pięknych świąt Bożego Narodzenia w kościele parafialnym w Seceminie odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Usłyszeć można było utwory, które znalazły się na płycie nagranej przez dwie rodziny Beliców i Saneckich.

Artyści zagrali w składzie:

Aleksandra Szwejkowaska – Belica - Skrzypce
Arkadiusz Belica - harmonijki i instrumenty perkusyjne
z dziećmi Marysią i Stasiem – śpiew, skrzypce
Cezary Sanecki - fortepian
z córką Basią - śpiew skrzypce.

Aleksandra Szwejkowska-Belica.
Artystka jest laureatką Konkursu Skrzypcowego im. Karola. Szymanowskiego w Zakopanem , Konkursu Skrzypcowego w Katowicach, Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Jest trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, trzykrotną stypendystką Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji im. Stefana. Batorego, a także niemieckiej fundacji DAAD. Artystka Wykonuje muzykę solową i kameralną. Jej repertuar obejmuje pozycje od baroku do muzyki współczesnej Skrzypaczka wydała płyty pt. ”Barwy wieczoru” , ”Kaprys polski” oraz płytę z muzyką Karola Szymanowskiego.

Na stałe od wielu lat współpracuje między innymi z pianistą: Cezarym Saneckim

Cezary Sanecki posiada w swym dorobku nagrania radiowe i telewizyjne, zrealizowane zarówno w kraju jak i zagranicą, Nagrał kilkanaście płyt. Obecnie Cezary Sanecki prowadzi klasę fortepianu i kameralistyki w Akademii Muzycznej w Łodzi, a także klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. Od 2008 r. pełni funkcję dziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Akademii Muzycznej w Łodzi. Ze współpracy i tak naprawdę z przyjaźni dwóch rodzin Saneckich i Belliców zrodził się pomysł wspólnego muzykowania. Efektem realizacji pomysłu jest nagrana płyta z kolędami oraz noworoczny koncert w Seceminie, koncert który był okazją nie tylko do wysłuchania utworów ale i wspólnego śpiewania, przybyłych licznie mieszkańców Secemina.

Organizatorami koncertu byli:

Urząd Gminy Secemin
Parafia św. Katarzyny i Jana Ewangelisty

Sponsorzy koncertu:

1. Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz
2. Radni Gminy Secemin Teresa Kopanicka - Mariola Kaleta - Bogdan Wcisło
3. Nadleśnictwo Koniecpol
4. Ireneusz Fiedziuk – Gospodarstwo Rybackie
5. Stanisław Wójcik – Dyskoteka „Mikołaj” z siedzibą w Bichniowie
6. Bogumił Kowalik – Handel artykułami przemysłowymi
7. Włodzimierz Sztuka – Firma Budowlana
8. Paweł Marzec Przedsiębiorstwo Wielobranżowe.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie organizacji koncertu.

 

{phocagallery view=category|categoryid=412|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|displayimgrating=0|type=1}

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież